Classic Tour Patek Philippe Ref.530 „Staybrite” Repliki Zegarków

Repliki Zegarków Szwajcarskich

W przypadku Repliki Zegarków wartością jest zazwyczaj gra liczbowa, z grubsza równoważna kombinacji przyciągania i rzadkości. Jeśli chodzi o atrakcyjność, Patek Philippe jest prawie na skraju; jeśli chodzi o rzadkość, nie wszystkie rzadkie zegarki rodzą się równe. Niektóre są tylko niewielką ilością produkcji, a niektóre mogą być wyjątkowe, aby odróżnić je od innych modeli. Patek Philippe Ref.530 „Staybrite” Repliki Zegarków, który został wprowadzony w tym artykule, jest doskonałym połączeniem dwóch cech.

Sam Patek Philippe Ref.530 jest dość niezwykły, ten Repliki Zegarków został wyprodukowany podczas II wojny światowej w latach 1937–1944. Później Patek Philippe wprowadził chronograf Ref.530. Oczywiście, ten Ref.530 (mały trzy pin) nie jest Ref. 530 (chronograf). Przez dłuższy czas Ref.530 był mylony z Ref.570. W rzeczywistości istnieje znacząca różnica między Ref. 530 i Ref. 570 – ta pierwsza ma większą średnicę obudowy wynoszącą 36,5 mm i jest o 1,5 mm szersza niż druga. Kształt ramki jest również nieco inny, dzięki czemu Ref. 530 wygląda na większy.

Wydajność Ref.530 nie jest zbyt duża, ale to, co naprawdę czyni ten Repliki Zegarkow bardziej atrakcyjnym, to obudowa ze stali nierdzewnej „Staybrite”. To jeszcze nie koniec, a zegarek ma niesamowitą czarną tarczę. W tym czasie czarny zegarek Patek Philippe był bardzo rzadki. Srebro jest powszechnym wyborem, a czerń służy głównie do specjalnych dostosowań. Obecnie znane są tylko trzy zegarki ze stali nierdzewnej z czarną płytką Ref.530.

Oprócz rzadkiego design tarczy jest również bardzo piękny, parzysty czas jest oznaczony cyframi arabskimi, tylko pozycja godziny szóstej zostaje zastąpiona małą sekundą. Zegarek Patek Philippe Ref.530 „Staybrite” został sprzedany na aukcji przez Christie’s w 2017 roku i sprzedany za 415 000 franków szwajcarskich (około 2,74 miliona RMB). Piękny wygląd, rzadka produkcja i czyste linie krwi nie są wyjątkiem. Ulubiony i mile widziany na rynku kolekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *